"Відмовитись від гармонізації українського законодавства з ЄС". Про виступ Арахамії у Давосі - Подробиці

Подія: Під час виступу у Давосі ввечері 22 січня керівник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що Україна має відмовитись від гармонізації українського законодавства з ЄС та створювати власні "правила гри". Ця заява неабияк збурила українське суспільство.


Деталі: Як повідомляє "Укрінформ", Арахамія зазначив, що багато сусідніх країн тиснуть на Україну, схиляючи до так званої "гармонізації законодавства", однак він вважає, що для держави це неправильно. "Якщо слабша економіка об’єднується із сильнішою, то завжди залишатиметься слабшою, граючи за однаковими правилами", — заявив нардеп.


На думку Арахамії, Україна має створити унікальні правила гри, й заради використання таких відмінностей в країну приходитимуть інвестори. "Ці слова можуть бути непопулярними у Європарламенті чи деінде, але ми мусимо зайняти якесь унікальне місце, поки не станемо сильнішими, й вже тоді можемо синхронізуватися", — зазначив депутат.


Така позиція Арахамії збурила багатьох українців, оскільки гармонізація законодавства України та ЄС є одним із основних положень Угоди про Асоціацію. Чимало коментаторів у соцмережах провели паралелі із відмовою підписати Угоду про Асоціацію Віктором Януковичем, що у підсумку переросло у Євромайдан.


Коментарі: Голова комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що слова керівника фракції "Слуга народу" є антиконституційними, а сама теперішня влада — реваншистською. "Пазл склався остаточно. Тепер зрозуміло, чому вони не хотіли зберігати посаду віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції і профільний комітет. Вони не просто не розуміють євроінтеграцію, вона для них і їхніх ляльководів від олігархії є загрозою", — написала вона на своїй сторінці у "Фейсбуці".


Редактор "Європейської правди" Сергій Сидоренко вважає, що "ця заява має бути спростована негайно"! На найвищому можливому рівні!". Таку думку він висловив на своїй сторінці у "Фейсбуці".


Однак заяву Арахамії критикують не всі. Зокрема, віцепрем’єр-міністр з питань євроінтеграції Дмитро Кулеба підтримав колегу, наголосивши, що Україна буде і надалі системно адаптувати своє законодавство до європейського, оскільки курс на членство в ЄС залишається незмінним і незворотним. Однак вона має робити це розумно, з вигодою для себе. "Продумано, обережно ставитися до тих норм, що становлять виклик для української економічної реальності, в якій треба відроджувати промисловість та створювати порівняльні переваги для ведення бізнесу. Але такі норми — рідкісні винятки з правил", — написав він на своїй сторінці у "Фейсбуці".


Сам Арахамія також прокоментував власний виступ у Давосі. Нардеп запевнив українців, що насправді він — за догововір про Ассоціацію з ЄС і максимальну інтеграцію з європейськими сусідами. "В той самий час інтереси України мають бути пріоритетом номер один для української влади. Саме на цьому наголошував сьогодні в Давосі в своєму виступі. Всі держави в ЄС відстоюють свої інтереси, так само і Україна має відстоювати свої, інтегруючись до Європейского Союзу. Все інше — lost in translation", — написав депутат на своїй сторінці у "Фейсбуці".


Що було раніше: 21 січня Дмитро Кулеба під час дискусії "Порядок денний європейської інтеграції: амбіції України на 2020 рік" заявив, що Україна більше не претендує на створення митного союзу з Євросоюзом. Ставку робитимуть на максимальне спрощення всіх митних процедур та сприяння інтенсивному руху товарів через митний кордон, доступі українських виробників на ринок ЄС.


Ця ідея також наштовхнулася на критику в українському суспільстві. Чимало людей назвали таке рішення кроком до відмови від євроінтеграції.


Кулеба, у відповідь на обурення українців, пояснив, що ідея створення митного союзу з ЄС виникла ще у 2017 році і це всього лиш — красиве гасло. На його думку, такий союз означав би для України "більше обов’язків і менше прав, більше поступок і менше вигоди".


Варто додати, ця угода передбачала, що Україна мала створити глибший варіант економічної співпраці з Євросоюзом, ніж звичайна зона вільної торгівлі (як між ЄС та Туреччиною). Однак чимало експертів висловили засторогу, що така ідея для України вигідною не буде, оскільки їй довелося би відмовитися від чинних угод про вільну торгівлю з іншими державами. Та ця відмова не означала би автоматичного отримання режиму вільної торгівлі з тими країнами, що мають аналогічний режим із ЄС.


Джерело статті: “https://expres.online/podrobitsi/vidmovitis-vid-garmonizatsii-ukrainskogo-zakonodavstva-z-es-pro-vistup-arakhamii-u-davosi”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя